Podyplomowe Studia Polityki i Zarządzania Oświatą

Pokój 113, tel.:  55-308-54
e-mail: a.sloma7@uw.edu.pl

Adresat studiów
Studia adresowane są do nauczycieli zainteresowanych kandydowaniem na stanowiska kierownicze w placówkach oświatowych i awansem zawodowym, jak również do czynnych dyrektorów placówek, pracowników nadzoru pedagogicznego, pracowników organów prowadzących szkoły, animatorów działań i organizacji oświatowych.

Już niedługo rozpoczniemy rekrutację na rok 2024/2025 w systemie IRK

Osoby zainteresowane podjęciem studiów zapraszamy do kontaktu z sekretariatem studiów.

Czesne
Całkowity koszt kształcenia jednego słuchacza wynosi 4200 zł (płatne w dwóch ratach po 2100 zł)

Program studiów jest zgodny z wymaganiami, jakim powinny odpowiadać osoby ubiegające się o stanowiska kierownicze w szkołach, przedszkolach i innych placówkach oświatowych.

Szczegółowe informacje i składanie dokumentów:
Sekretariat Studium – Wydział Pedagogiczny UW,
00-561 Warszawa, Mokotowska 16/20
pok. 113, tel. (22) 5530854

Podyplomowe Studium Polityki i Zarządzania Oświatą powstało w 1998 roku. Od tamtego czasu  studia ukończyło ponad tysiąc dwieście osób – dyrektorów szkół, przedszkoli, poradni psychologiczno-pedagogicznych, świetlic, ognisk, ogrodów jordanowskich, bibliotek pedagogicznych, ale także pracowników nadzoru pedagogicznego, doradztwa metodycznego, instytucji administrujących system edukacyjny, pracowników samorządu terytorialnego, radnych, animatorów organizacji pozarządowych oraz nauczycieli różnych typów szkół i innych placówek oświatowych.

Program kształcenia obejmuje z jednej strony przedmioty o charakterze akademickim, z drugiej zapewnia uzyskanie praktycznych umiejętności niezbędnych kierownikowi placówki edukacyjnej.

Oferujemy zajęcia z zakresu:

• polityki oświatowej,
  • socjologii edukacji,
  • podstaw organizacji i zarządzania,
  • podstaw prawa oświatowego,
  • zarządzania finansami w placówce edukacyjnej,
  • planowania pracy placówki edukacyjnej
  • negocjacji i zarządzania konfliktem,
  • wystąpień publicznych.

Zajęcia trwają rok, prowadzone są w piątki po południu (on-line) oraz w soboty (w systemie hybrydowym). Przeważnie dwa razy w miesiącu.