„1968. Kwiaty i korzenie”

Moderatorzy debaty: dr hab. Mirosław Pęczak i dr Piotr Zańko (Zakład Interdyscyplinarnych Badań nad Kulturą)

Celem seminarium jest pogłębienie wiedzy na temat kontestacji lat 60., zarówno w kontekście światowym (m.in. Paryski Maj 1968, Praska Wiosna, wydarzenia na uniwersytetach amerykańskich ), jak i w kontekście polskim (Marzec 1968). Seminarium ma formę moderowanej debaty, na którą są zaproszani związani z tematyką zajęć (z powodów biograficznych lub z racji zainteresowań zawodowych) naukowcy, publicyści i politycy, w większości żywi świadkowie młodzieżowej rewolty lat 60., owego „buntu kwiatów przeciwko korzeniom”, by użyć metafory Stanisława Brzozowskiego.

Najbliższe seminarium:

23 marca 2018 roku, godz. 17:15, s. 507, Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego. Moderatorzy debaty: dr hab. Mirosław Pęczak i dr Piotr Zańko

Wcześniejsze seminaria:

9 marca 2018 – Gościem spotkania był Profesor Andrzej Friszke