Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Konferencja „Oblicza seksualności osób niepełnosprawnych. Od dzieciństwa do dorosłości”

Szanowni Państwo

Prezes Fundacji „Potrafię Pomóc” Adam Komar wspólnie z profesorem Remigiuszem Kijakiem zapraszają na konferencję „Oblicza seksualności osób niepełnosprawnych. Od dzieciństwa do dorosłości”, która odbędzie się we Wrocławiu w dniach 10 – 11 maja 2019 roku. Seksualność to na pewno zagadnienie, które stanowi istotny obszar we współczesnym dyskursie w studiach nad niepełnosprawnością. Chcielibyśmy, aby tegoroczna konferencja była polemiką wokół zagadnienia seksualności ulokowanego w biegu życia człowieka. Najnowsze polskie badania potwierdziły, że osoby z niepełnosprawnością intelektualną tworzą związki i odczuwają potrzeby intymnej bliskości, są seksualne i pragną szczęścia i miłości.

Debata będzie przebiegać wokół tematów związanych z kwestiami zróżnicowania seksualności w grupie osób niepełnosprawnych.  Poruszane zostaną zagadnienia rozwoju psychoseksualnego dziecka i osoby dorosłej z niepełnosprawnością, także kwestie nieprawidłowości rozwojowych w obszarze ginekologii i urologii. Podjęte zostaną tematy funkcjonowania seksualnego osób z niepełnosprawnością sprzężoną. Powiemy o kwestiach rodzicielstwa osób niepełnosprawnych i partnerstwa. Skupimy uwagę na tematach dotyczących funkcjonowania psychoseksualnego osób z niepełnosprawnością ruchową i fizyczną i spektrum Autyzmu. W linku szczegółowy program konferencji oraz formularz rejestracyjny: https://potrafiepomoc.org.pl/konferencja-oson/ . Uczestnictwo jest odpłatne i wynosi odpowiednio 150 zł za udział w konferencji i 80 zł. w warsztatach.

Konferencja ma wymiar naukowy i praktyczny. Zaprosiliśmy do uczestnictwa przedstawicieli świata nauki, terapeutów, praktyków na co dzień pracujących w obszarze seksualności. Konferencję organizuje „Fundacja Potrafię Pomóc” wspólnie z profesorem Remigiuszem Kijakiem z Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Rzeszowskiego.

 

Opieka merytoryczna: Katedra Biomedycznych Podstaw Rozwoju i Seksuologii Uniwersytet Warszawski, Zakład Badań nad Niepełnosprawnością Intelektualną Uniwersytet Rzeszowski

Partner naukowy: Zakład Edukacji Osób z Niepełnosprawnością Uniwersytetu Wrocławskiego

Partner medialny: Oficyna Wydawnicza Impuls z Krakowa, Pedagogika Specjalna Portal dla Nauczycieli

Opieka wydawnicza: kwartalnik „Niepełnosprawność i Rehabilitacja” czasopismo naukowe Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych

 

Zachęcamy do przekazania i/lub zmieszczenia informacji o wydarzeniu w wewnętrznej sieci placówki, stronie internetowej, mediach społecznościowych. Zależy nam, aby wiadomość dotarła do zainteresowanych pracowników, studentów.  Mamy nadzieję, że zaproponowane obszary dociekań staną się dla Państwa inspirujące i postanowicie uczestniczyć w wiosennej debacie we Wrocławiu.

Z wyrazami szacunku,

Agnieszka Adamkiewicz

e-mail:  a.adamkiewicz@potrafiepomoc.org.pl

tel:  +48 607 306 902