Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Mazowiecki Kongres Edukacji – zaproszenie

Szanowni Państwo,

w imieniu organizatorów uprzejmie zapraszam do udziału w Mazowieckim Kongresie Edukacji, który odbędzie na Uniwersytecie Warszawskim, ul. Dobra 55, w dniach 14-15 kwietnia 2023 r.

Kongres stanowi szczególną okazję do wymiany poglądów z nauczycielami akademickimi Uniwersytetu Warszawskiego, zaangażowanymi w kształcenie nauczycieli i pedagogów, i prowadzącymi badania z zakresu szeroko pojętej edukacji, a także z osobami zwłaszcza z regionu Mazowsza, aktywnie uczestniczącymi w tworzeniu obecnego kształtu oświaty.

Zapraszam do udziału w Kongresie nauczycielki i nauczycieli, osoby zarządzające oświatą oraz rodziców – wszystkich zainteresowanych dyskusją nad stanem obecnym, a nade wszystko przyszłością edukacji. Szczególnie serdecznie zapraszam osoby, które w ramach proponowanych przez nas zajęć chciałyby znaleźć sposoby radzenia sobie z bieżącymi problemami i trudnościami w codziennych sytuacjach wychowawczych i dydaktycznych. Mazowiecki Kongres Edukacji to przestrzeń dla rodziców, nauczycieli, wychowawców i opiekunów, a także organizatorów życia edukacyjnego, którzy pragną podzielić się z innymi swoimi pomysłami w zakresie dobrych praktyk oraz wspólnie poszukiwać rozwiązań dla sytuacji, które w edukacji wydaja się szczególnie trudne.

Chcielibyśmy, aby formuła Kongresu umożliwiła aktywny udział nie tylko prelegentów, ale również wszystkich uczestników i uczestniczek poszczególnych sesji. Zapraszamy do udziału w dziesięciu sesjach, w tym w pięciu sesjach równoległych, oferujących siedem lub osiem zajęć do wyboru, głównie warsztatowych, trzech plenarnych, a także dwóch wydarzeniach towarzyszących. Proponujemy wybór poszczególnych zajęć w sposób swobodny, zgodnie z Państwa zainteresowaniami, potrzebami i możliwościami czasowymi. Można zatem zarejestrować swój udział tylko w jednej wybranej sesji, w kliku sesjach, można też zarejestrować się na wszystkie dziesięć sesji.

Zajęcia w ramach Kongresu prowadzą nauczyciele akademiccy Uniwersytetu Warszawskiego oraz zaprzyjaźnione z Uniwersytetem osoby, zajmujące się profesjonalnie kształceniem i wychowaniem, reprezentujące m. in. Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów, Szkołę Edukacji, Społeczne Towarzystwo Oświatowe, Centrum Nauki Kopernik.

Udział w Kongresie jest bezpłatny jednak obowiązuje elektroniczna rejestracja na zajęcia (liczba miejsce na poszczególne zajęcia jest ograniczona). Rejestracja przez stronę: https://www.pedagog.uw.edu.pl/mazowiecki-kongres-edukacji/

Osoby, zarejestrowane i biorące udział w Mazowieckim Kongresie Edukacji uzyskają stosowne zaświadczenie od organizatorów.

Rejestracja trwa od 27.03.2023 do 11.04.2023, do godz. 22:00

Pytania lub wątpliwości proszę kierować na adres: mke@pedagog.uw.edu.pl

Serdecznie zapraszam,
Dr hab. Rafał Godoń, prof. ucz.
Dziekan Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego