Zaproszenie na spotkanie autorskie Profesora Mirosława Pęczaka

Z uwagi na bezpieczeństwo i zdrowie uczestników organizatorzy spotkania autorskiego dr hab. Mirosława Pęczaka podejmują decyzję o odwołaniu imprezy w dniu 10 grudnia. Komunikat w sprawie nowego terminu będzie zamieszczony na facebooku i stronie internetowej Wydziału.[divider]

okładka książkiSerdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z cyklu Seminaria naukowe Wydziału Pedagogicznego poświęcone książce Dr hab. Mirosława Pęczaka. Spotkanie odbędzie się 10 grudnia o godzinie 17.15 w sali 413 budynku naszego Wydziału i będzie prowadzone przez dziennikarkę muzyczną p. red. Agnieszkę Szydłowską.

Książka Mirosława Pęczaka Muzyczne przygody gustu ludowego. O społecznym funkcjonowaniu polskiej muzyki popularnej po 1956 r. podejmuje problematykę tak zwanych niskich obiegów współczesnej polskiej muzyki popularnej (muzyka weselna, emitowana na pocztówkach dźwiękowych np., w latach 60., szeroko pojmowana muzyczna twórczość samorodna, disco polo, przyśpiewki stadionowe ). Kluczową kategorią jest muzyczny gust ludowy, czyli upodobania klasy ludowej w zakresie muzyki. Chronologicznie książka obejmuje sytuację funkcjonowania polskiej muzycznej popkultury od 1956 r. do dziś i uwzględnia szczególne momenty w polityce kulturalnej i najważniejsze przełomy historyczne („odwilż” października 1956 r., skutki wydarzeń 1968 r., rodzimy model kultury masowej w latach 70., sytuacja po stanie wojennym, transformacja systemowa).