Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Earli SIG5 & SIG28

W dniach 10-12 lipca odbyła się międzynarodowa konferencja European Association for Research on Learning and Instruction Earli SIG5 & SIG28, pod tytułem „Fostering empathy, creativity and resilience for a sustainable future”, zorganizowana przez dr Olgę Wysłowską i dr Paulinę Marchlik z Katedry Polityki Oświaty i Społecznych Badań nad Edukacją we współpracy z Fundacją Rozwoju Dzieci im. Komeńskiego i Unicef Refugee response office Poland.

W wydarzeniu wzięli udział naukowcy z czterech kontynentów! Przedstawili ponad 100 prezentacji na tematy związane z procesami uczenia się i rozwoju oraz znaczenia zabawy w życiu człowieka, i nie tylko.
Podczas konferencji zaproszonymi mówcami byli: Prof. Angela Pyle z University of Toronto, Prof. Heidi Lesscher z Universiteit Utrecht oraz Prof. Maciej Karwowski z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego.Prof. Pyle w wystąpieniu pt. „Expanding conceptions of play-based learning: promising paths and pedagogical challenges” mówiła o poszerzaniu koncepcji uczenia się przez zabawę.
Prof. Lesscher w wystąpieniu zatytułowanym „Healthy play better coping: An interdisciplinary perspective on play” przedstawiła interdyscyplinarne spojrzenie na zabawę.
Prof. Karwowski w wystąpieniu zatytułowanym „Feedback and creativity” przedstawił wyniki badań dotyczących wpływu informacji zwrotnej na kreatywność.

Konferencję poprzedziły aktywności przedkonferencyjne (9 lipca 2024), i były to:
1) Warsztat zorganizowany przez badaczy z Grecji, partnerów w realizowanym na Wydziale Pedagogicznym projekcie Stories4All (Erasmus+), podczas którego uczestnicy zapoznali się z narzędziem do tworzenia cyfrowych opowieści – zdigitalizowanej wersji teatru cieni.
2) Spotkanie w Centrum Edukacji i Rozwoju dla uchodźców UNICEF Refugee response office Poland
3) Wizyta w mobilnej placówce edukacji dla dzieci SPYNKA, powstałej w ramach projektu zrealizowanego przez Fundację Rozwoju Dzieci im. Komeńskiego przy współpracy z naukowcami z Uniwersytetem Warszawskim (ze strony UW była to dr Olga Wysłowska z naszego Wydziału) i ekspertami pracowni projektowej StudioMLA. Pisaliśmy już o Spynce tutaj: https://www.pedagog.uw.edu.pl/2024/07/10/spynka-mobile-innowacyjna-przestrzen-wspierajaca-rozwoj-dzieci/.