Oferta praktyk

Ośrodek PORT Towarzystwa Nasz Dom

oferuje praktyki

dla studentów pedagogiki

Jesteśmy ośrodkiem wsparcia psychologicznego, pedagogicznego i terapii dla rodzin zastępczych i dzieci w ich opiece. Oferujemy praktyki i warsztaty edukacyjno-superwizyjne przygotowujące i wspierające osobę odbywającą praktyki.

Praktyki w ośrodku PORT polegają na spotkaniach z dziećmi i są praktycznym przygotowaniem do pracy dla osoby wiążącej swoją przyszłość zawodową z pomocą o charakterze psychologicznym/pedagogicznym dla dzieci. Zadaniem praktykanta jest nawiązanie kontaktu z dzieckiem, diagnoza mocnych stron i potrzeb oraz bieżące wsparcie rozwoju dziecka w sferze emocjonalnej i poznawczej (gry, zabawy, pomoc w nauce, wsparcie w rozwijaniu zainteresowań, wspólne ciekawe spędzanie czasu wolnego). Oczekujemy, że praktykant spędzi z dzieckiem minimum 1 godzinę w tygodniu.

Częścią programu są warsztaty edukacyjno-superwizyjne (obowiązkowe). Obejmują cykl 10 spotkań, 1 x w miesiącu w godzinach popołudniowych (zazwyczaj 1 czwartek miesiąca w godz. 17.00-20.00). Każdy z praktykantów znajduje się pod opieką jednego ze specjalistów ośrodka.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt:

Ośrodek Wsparcia Rodzinnej Opieki Zastępczej PORT

Kamila Bednarczyk, tel. 531 018 155; e-mail: port@naszdom.org.pl