Debata: Zmierzch kształcenia? Edukacja w czasach zarazy

Wydział Pedagogiczny UW

Debata: Zmierzch kształcenia? Edukacja w czasach zarazy

Termin: 14 października 2020, godz. 14.00-15.30

Forma: zdalna (paneliści spotykają się na UW)

Czy głosy, że pandemia odsłoniła słabości współczesnej edukacji, że wydobyła na światło dzienne najbardziej skrywane mankamenty obecnego systemu oświaty są zasadne? Czy rzeczywiście możemy dziś mówić o upadku lub kryzysie kształcenia w jego tradycyjnej formie? Czy rację miał sir Ken Robinson, twierdząc, że czeka nas wymyślenie edukacji na nowo?

Czego uczymy się o praktyce edukacyjnej w sytuacji pandemii? Czy tradycyjne formy kształcenia i wychowania mogą jeszcze stanowić odpowiedź na wyzwania współczesnej rzeczywistości, zwłaszcza w jej cyfrowej odsłonie? Jaka jest dziś sytuacja ucznia i nauczyciela? Czy w jakiejś mierze obecne, pandemiczne okoliczności sprzyjają nauczaniu i uczeniu się? Jak zarządzać szkołą w sytuacji pandemii?

Panel dyskusyjny:

Moderator – dr Dobromir Dziewulak

Dr hab. Małgorzata Żytko, prof. ucz. (UW),

Dr hab. Jan Rutkowski (UW),

p. Magdalena Czub (SP 127),

p. Beata Wiśniewska-Tomczak (SP nr 16 STO)

Zapraszamy do udziału w debacie na temat współczesnych wyzwań edukacyjnych, która odbędzie się w formie online 14 października 2020, godz. 14.00-15.30.

Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o rejestrację, która umożliwi uzyskanie dostępu w Google Meet do spotkania.

Program:

14.00 – Otwarcie – Prodziekan ds. studenckich Wydziału Pedagogicznego UW – dr hab. Barbara Murawska

14.05 – Wypowiedzi panelowe: Magdalena Czub; dr hab. Jan Rutkowski; Beata Wiśniewska; dr hab. Małgorzata Żytko, prof. ucz.

14.45 – Dyskusja

15.30 –  Zamknięcie spotkania