staż w fundacji Bullerbyn

Nasza Fundacja prowadzi ten staż od 2008 roku i jesteśmy właśnie, w przeddzień rozpoczęciem zapisów do kolejnej edycji.
Fundacja Bullerbyn na rzecz wspólnoty dzieci i dorosłych zajmuje się tworzeniem środowiska, gdzie dzieci, rodzice i wychowawcy mogą budować relację opartą na szacunku i zaufaniu. Zajmujemy się prowadzeniem szkół i grup demokratycznych, prowadzimy poradnię psychologiczną oraz placówkę oświatowo – wychowawczą. W naszej pracy najważniejsze są relacje budowanie przez świadomych siebie dorosłych. Właśnie tego uczymy w programie stażowym.
Program Wspieranie przez Relacje to ponad 100 godzin szkoleń dotyczących pracy z dziećmi i prowadzenia grupy dzieci oraz 3 tygodnie letnich praktyk pod superwizją. Do udziału zapraszamy studentów kierunków psychologicznych, pedagogicznych i pokrewnym, którzy pracują lub planują pracować z dziećmi.
Nasi absolwenci są chętnie zatrudniani w alternatywnych placówkach edukacyjnych oraz wszędzie tam, gdzie podstawą pracy są relacje.
Udział w programie jest nieodpłatny dla uczestników. Za część praktyk otrzymują wynagrodzenie.
 Chętnie nawiązalibyśmy współpracę z Państwem w jednym lub kilku z poniższych działań. Jesteśmy też otwarci na inne propozycje.
  • Umieszczenie informacji o programie na stronie internetowej Biura Karier, portalach społecznościowych lub w innych Państwa kanałach komunikacji ze Studentami.
  • Umieszczenie plakatu w wersji papierowej na terenie Uczelni.
  • Zorganizowanie spotkania z prowadzącymi program lub jego absolwentami.
  • Udział w targach, spotkaniach lub innych wydarzeniach związanych z praktykami i karierą.
  • Zorganizowanie stoiska na terenie Uczelni, gdzie przez 1-2 dni Studenci mogliby uzyskać informacje o programie.
Nasza Fundacja jest największą w Polsce organizacją zajmującą się tematem edukacji alternatywnej, w tym edukacji wolnej i demokratycznych. Obecnie prowadzimy kilka szkół i wiele projektów edukacyjnych. Mamy duże potrzeby w zakresie zatrudniania nowych osób, które rozumieją wartości, które propagujemy. Dlatego chętnie zatrudniamy absolwentów naszego programu.
Fundacja Bullerbyn na rzecz wspólnoty dzieci i dorosłych