BIP, Komotini, 15-19.04.2024

Zapraszamy do udziału w programie Blended Intensive Programme pt. “Children and Families in an Era of Uncertainties: Challenges and Critical Perspectives for Social Interventions with Diversities”.

Program jest organizowany we współpracy z sześciu uniwersytetów: Democraticus University of Trace, Grecja; University of Innsbruck, Austria;
University of Nicosia, Cypr; University of Porto, Portugalia; University of Bucharest, Romania oraz Uniwersytetu Warszawskiego.
Celem programu jest zdobycie wiedzy i doświadczenia w zakresie pracy socjalnej w placówkach edukacyjnych i innych działań interwencyjnych na rzecz grup zagrożonych wykluczeniem społecznym, oraz nabycie umiejętności pracy w międzynarodowych grupach studenckich.
Program składa się z dwóch części: części wirtualnej i spotkania osobistego w miejscowości Komotini, W Grecji.
Część wirtualna rozpocznie się w tygodniu od 11 kwietnia, a spotkanie osobiste odbędzie się między 15 a 19 kwietnia.

Studenci otrzymają stypendium na podróż do Komotini na jedno tygodniowe spotkanie i uzyskają 5 punktów ECTS za udział w kursie (obejmującym obie części).
Mamy do zaoferowania 5 miejsc dla studentów/studentek oraz 1 miejsce dla doktoranta/doktorantki.
Kryteria kwalifikacji:
  • studia zbieżne z tematyką programu (pierwszeństwo dla studentów II i III roku, studiów I stopnia, specjalności Pomoc społeczno-wychowawcza dziecku i rodzinie),
  • znajomość języka angielskiego min. B2,
  • działalność wolontariacka w ramach tematyki programu.

W przypadku doktorantów: należy wykazać powiązanie pracy badawczej z tematyką BIP.

Jeśli jesteś zainteresowany, skontaktuj się z dr hab. Agnieszką Naumiuk agnieszka.naumiuk@uw.edu.pl.

Termin zgłoszeń upływa 15 lutego 2024.